Ripsmepikenduste skeemid – kaar, läbimõõt ja pikkus
Siinsed selgitavad ripsmepikenduste skeemid näitavad pikenduste mõõtusid, kaarte kujusid ja eesmärke.
Tahad veel ripsmepikenduste kohta teada?
Loe veel siit: Ripsmepikendused – mis, kas ja kuidas?
Ripsmepikenduste kaared
Ripsmepikenduste kaared määravad pikenduste paigaldamisel saavutatava tulemuse, õige kaare valimine võib silma välimust kardinaalselt muuta.
Kaare valimisel tuleb olla hoolikas, ükski kaaretüüp ei sobi kõigile inimestele.
Valikul tuleb arvesse võtta kolme põhilist faktorit:
- Silma kuju.
- Loomuliku ripsme kuju.
- Soovitud effekti.

Pea meeles, et mitte igal ripsmekaarel ei ole sama paigal kestvus. Mida sügavam kaar, seda väiksem on pikenduse ja naturaalse ripsme kokkupuutepind = seda lühemat aega püsib pikendus ripsmel.
Seepärast on tähtis valida õige ripsmepikenduse kaare ja läbimõõdu kombinatsioon, mis sobib loomuliku ripsmega võimalikult hästi.
Ripsmepikenduste kaarte ülevaade
Kaared sirgetele loomulikele ripsmetele
I -kaar
See kaar on vähem tuntud, nähes välja peaaegu täiesti sirge. Neid kasutatakse põhiliselt meesklientidel, kes soovivad oma ripsmeid tihedamaks, aga mitte kaardu.
A ehk J-kaar
J-kaar on kõige loomulikuma välimusega pikendus. Meed ripsmed on ideaalsed neile, kelle loomulikud ripsmed on pulksirged, suundudes otse või üles. Kui sellise kaarega pikendusi paigaldada sirgele alla suunduvale ripsmele, siis muudab see silmad visuaalselt väikeseks ja raskeks.
B-kaar
B-kaarega pikendused annavad sirgetele loomulikele ripsmetele natuke rohkem tõstetud muljet, kui J-kaar. B-kaar on veid sügavam, kuid on ikkagi suurepärane valik sirgetele ripsmetele, mis suunduvad otse või üles.
B-kaar pakub pehmet kaardu ning on standardiks loomuliku välimuse pakkumisel, andes ka pikaaegset kestvust.
Kaared sirgetele ja alla suunduvatele ripsmetele
C-kaar
C-kaarega ripsmepikendused on mõeldud inimesele, kelle loomulikud ripsmed on kergelt kaardus, pakkudes avatud silma efekti. C-kaar on kõige populaarsem valik, olles mõõdukalt glamuurne ja luues suurte silmade mulje.
- Kui C-kaart kasutada inimesel, kelle ripsmed on kergelt allapoole suundunud, annab see meeldiva tõstetud mulje.
- Kui aga loomulikud ripsmed on peaaegu horisontaalsed, annavad need kauni nukusilma (doll-eye) efekti.
- Tugevalt alla suundunud ripsmete puhul on parem kasutada hoopis D-kaart.
D-kaar
D-kaared on väga sarnased C-kaarega, aga sügavamalt kaardus. Need on eriti sobilikud neile, kellel on tugevalt allapoole suundunud ripsmed. Need pikendused muudavad silmad säravaks ja suuremaks ning on nähtavalt kaardus.
NB! Kui seda kaart kasutada ülespoole suunduvate ripsmetega või väga “raskete” silmalaugudega inimesel, siis võib juhtuda, et pikendused hakkavad inimese silmalaugusid torkama. Seepärast on D-kaar pigem allapoole suunduvate ripsmete puhul kasutamiseks.
See on üks sügavaima kaarega pikendus, kui seda korrektselt ei paigaldata, siis ei püsi see nii kaua kui sirged pikendused. Kui see lisab draamat ja avab silmi paremini.
U-kaar
U-kaar on kõige sügavama kaarega ripsmepikenduse tüüp. See sobib inimestele, kelle on allapoole suunduvad loomulikud ripsmed ning kes tahab tugeva efektiga nukusilmi.
Ka see kaar ei sobi silmadele, mille ripsmed suunduvad ülespoole või millel on rasked silmalaud – need pikendused hakkavad sellisel juhul silmi torkima.
Kaared tugevalt allapoole suunduvatele ripsmetele
M-kaar
M-kaar annab J-kaarele vastupidise efekti. Sellel on sirge ja lame põhi ning dramaatiline ülespoole suunduv kaar. M-kaar on kujundatud selleks, et allapoole suunduvaid ripsmeid visuaalselt tõsta.
Tänu oma tugevalt ülespoole suunduvale nurgale tõstab see ripsmeid ja annab avatud silma efekti.
NB! M-kaart ei ole soovitav paigaldada inimesele, kellel on “rasked” silmalaud või ülespoole suunduvad loomulikud ripsmed.
Kaared “raskete” laugudele
L ja L+ kaar
L ja L+ kaared on põhimõtteliselt C ja D kaared, aga lameda põhjaga. Selline lame põhi annab ultimaatse silmalau tõstmise efekti.
Need kaared on loodud selleks,e t anda avatud silma mulje neile, kellel on raksed silmalaud, sügaval istuvad silmad, ka vanematele inimestele.
L+ on väheke sügavama kaarega kui L.
NB! Kui neid pikendusi kasutada silmadel, millel on allapoole suunduvad ripsmed, siis jäavad silmad visuaalselt raskeks ja ilmetuks.
Kas teadsid, et kõik ripsmepikenduste kaared, mis turul eksisteerivad (v.a. J ja C kaared) on arendatud Lõuna-Koreas, ettevõttes BL Lashes? See on ettevõte, kelle heaks töötasin pea aasta (kuni COVID19 ka neid jalust lõi) ning kus sain oma väljaõppe ripsmepikenduste valdkonnas.
Ripsmepikenduste suurused ja selgitused
Läbimõõt (diameeter)
Õige läbimõõdu valimine on ripsmepikenduste paigaldamisel ülioluline.
Kõige esimesena tuleb arvesse võtta inimese loomulike ripsmete olukorda. Alles seejärel tuleb järgida soovitus efekti saavutamiseks vajalikke kriteeriumeid.
Mõned jämedamad pikendused – näiteks 0.20 mm – võivad mõne inimese silmade jaoks liiga rasketeks osutuda. Vale valik võib põhjustada pikenduste enneaegse välja langemise ja loomulike ripsmete kahjustusi.
0,03 mm/0,05 mm/ 0,06 mm läbimõõt
Ekstreemselt õhuke ja kerge pikendus, mida kasutatakse põhiliselt volüümripsmete ja mega-volüümripsmete puhul. Ühe 0,15 mm ripsmepikenduse kaal on võrdeline kahekümne(!!) 0,03 mm pikenduse kaaluga, üheks 0,05 mm ja viie 0,07 mm pikenduse kaaluga.
0,07 mm läbimõõt
See on väga populaarne valik volüümripsmete paigaldamisel 2D kuni 6D puhul.
0,10 mm läbimõõt
Seda jämedust võib samuti 2D kuni 3D volüümripsmete puhul kasutada (olenevalt naturaalse ripsme jämedusest ja pikkusest), või siis klassikalise 1D paigaldamisel õhemat tüüpi loomulikele ripsmetele.
0,12 mm läbimõõt
Kasutatakse ühematel ripsmetel (klassikaline 1D) või pehmema mulje saavutamiseks.
0,15 mm läbimõõt
See on kõige polulaarsem ripsmepikenduse jämedus üldse, luues loomulikult paksema ripsmerea (klassikaline 1D).
0,18 mm läbimõõt
Selle pikenduse jämedus pakub veidi julgemat välimust kui 0,15 mm pikendus.
0,20 mm läbimõõt
See on populaarsuselt teisel kohal asuv läbimõõt. 0,20 mm diameetriga ripsmepikendused pakuvad loomulikku ripsmedushi muljet. Neid on soovitav kasutada vaid paksudel ja tervetel loomulikel ripsmetel.
0,25 mm läbimõõt
Sellise jämedusega pikendused pakuvad glamuurset välimust, kuid need ripsmed võivad osutuda enamuste jaoks liiga rasketeks. Ole nendega ettevaatlik.
Ripsmepikenduste pikkused
Tüüpiliselt on saadaval 5 mm – 20 mm pikkused, kuid leidub ka lühemaid ja pikemaid variante. Suurem osa inimestest valib kuni 11 mm või 12 mm pikad pikendused.
Loomulikult soovitakse tihti võimalikult pikki ripsmeid, kuid on tähtis meeles pidada, et ripsmepikenduste pikkus tuleb valida lähtuvalt loomulike ripsmete olukorrale.
Liiga pikad pikendused võivad põhjustada enneaegse pikenduste välja langemise.
Kui tegemist on “raskete” laugudega, siis vali pigem pikemad variandid, kuna vastasel juhul võivad ripsmepikendused laugude alla “peitu” jääda.
Kui kasutad D või U kaari, siis ära unusta, et mida sügavam kaar, seda lühem tundub ripsmepikendus. Seepärast vali pikkust ka kaare sügavusest lähtuvalt.
3 mm reegel
3 mm reegel tähendab seda, et ripsmepikendused võivad olla maksimaalselt 3 mm pikemad, kui loomulikud ripsmed, millele neid paigaldatakse.
Pikenduse pikkust valides võta arvesse:
- Loomuliku ripsme pikkust ja seisukorda.
- Pikenduse kaare sügavust.
- Soovitud efekti.
Liiga pikad ripsmed on samamoodi loomulikke ripsmeid hävitava mõjuga, nagu liiga jämedad pikendused. Loomulik karv lihtsalt ei suuda neid kanda, vajudes alla – hävitades soovitud tulemuse – või hoopis murdudes või välja langedes.
Kõik, mida vajad ilusalongi – Ilumaailmas pood.
