Ripsmepikendused – mis, kas ja kuidas?
Ripsmepikendused – mis, kas ja kuidas postitus annab sulle lühida, kuid ülevaatliku selgituse selle kohta, kuidas neid paigaldatakse ja kuidas nende eest hoolt kanda.
Kaunid ja lopsakad ripsmed on iga naise unistus – need suurendavad visuaalselt silmi ning muudavad näoilme elavamaks.

Mis on ripsmepikendused?
Ripsmepikendus on loomulikule ripsmekarvale kinnitatav kunstripsmekarv. Ripsmepikendusi toodetakse sünteetilisest materjalist, naaritsakarvadest ja siidist.
Ripsmepikendused pakuvad silmadele loomulikust tihedamaid ja pikemaid ripsmeid, mis tõstavad silmad paremini esile.

Mis erinevus on kunstripsmetel ja ripsmepikendustel?
Ripsmepikendus on eraldiseisev üksik karv, mis on kinnitatud üksikule loomulikule ripsmekarvale. Nii luuakse pikemaaegsed ripsmed, mida tuleb iga 2-3 nädala tagant värskendada. Need on suurepäraselt kohandatavad iga inimese silma kuju, loomulike ripsmete ja isiklike eelistuste järgi.
Kunstripsmed on tüüpiliselt ribaripsmed, mis on tootja poolt ribale kinnitatud kunstlike ripsmekarvadest koosnev. Selliseid kunstripsmeid toodetakse erineva kuju, pikkuse ja tihendusega, kuid hiljem neid silma järgi kohandada ei saa. Kunstripsmed on mõeldud lühikese aja jooksul kandmiseks – üks-kaks päeva järjest.
Kui kaua ripsmepikendused püsivad?
- See oleneb paljudest oludest.
- Kui hästi ripsmetehnik oma töö on teinud
- Stiilist, mille oled valinud.
- Millist ripsmeliimi on kasutatud.
- Õhuniiskusest su ümber paigaldamise keskkonnas ja sellele järgnenud paaril päeval.
- Kui hästi sa oma pikenduste eest hoolt kannad.
- Loomulike ripsmete elutsüklist. Loe lähemalt siit: Kui kaua püsivad ripsmepikendused?
Millest ripsmepikendused tehtud on?
Ripsmepikendusi leidub põhiliselt kolmest erinevast materjalist: naturaalne naaritsakarv, siid ja kõige populaarsem: sünteetiline PBT.
Kus ripsmepikendusi paigaldatakse?
Ripsmepikendusi paigaldavad väljaõppinud ripsmetehnikud ilusalongides, ripsmesalongides või isiklikul pinnal.
Iga inimene, kes ripsmeid paigaldab, peaks olema läbinud vastava kursuse ja omama diplomit. Ripsmepikenduste paigaldamine on erialaseid teadmisi ja oskuseid nõudev töö, mis võib lõppeda väga õnnetult, kui paigaldaja ei oma piisavat väljaõpet.
Ripsmed on iga naise jaoks tohutu tähtsusega, isegi kui me sellest ise teadlikud ei ole (kuni mõni õnnetu situatsioon meid neist ilma jätab) ja nende ligi ei tasu igaüht askeldama lasta.

Kui palju maksavad ripsmepikendused?
Hinnad varieeruvad riigist riiki ja linnast linna, maakonnast maakonda. Üldiselt jäävad hinnad 35-65 euro vahele sõltuvalt sellest, kas paigaldatakse klassikalised ripsmed või volüümripsmed.
Millised ripsmepikenduste stiilid on olemas?
Populaarseimad ripsmepikenduste stiilid on klassikalised ripsmepikendused ja erinevat tüüpi volüümripsmed. Volüümripsmeid jagatakse tiheduse ja pikkuse järgi eraldi kategooriatesse. Samuti paigaldatakse hübriidripsmeid, milles kombineeritakse klassikalised ja volüümripsmed.
Mis vahe on klassikalistel- ja volüümripsmepikendustel?
Klassikaliste ripsmepikenduste puhul on igale loomulikule ripsmekarvale paigaldatud üks ripsmepikendus. Pikendused asetatakse karvadele, mis on tugevad ja terved ning suudavad pikendust kanda. Tulemus on naturaalne, kuid värskem ja täiuslikum ripsmerida.
Volüümripsmed (kutsutakse ka Russian Volume Lashes ning Hollywoodi ripsmed) paigaldatakse kolm või enam ripsmepikendust igale loomulikule karvale.
Klassikaliste pikenduste puhul kasutatakse veidi jämedamaid ja raskemaid pikendusi, volüümripsmetel aga väga kergeid ja õhukesi pikendusi. Tulemus on õhuline, tihe ja glamuurne välimus.
Klassikalised ripsmepikendused
Klassikalised ripsmepikendused on – klassikalised. Need on lihtsad, kaunid ja loomuliku väljanägemisega. Neid paigaldatakse 1:1 meetodiga, ehk siis üks pikendus ühe loomuliku ripsme peale. Selline tehnika annab väljapeetud ja naturaalse mulje.
Kui sa tahad, et su ripsmepikendused oleksid märgatavad ainult su lähikondlaste jaoks, siis on klassikalised pikendused heaks stardipunktiks. Sa harjud ka ise oma uuenenud välimusega kiiremini ära, koheselt volüümripsmetega alustades võid ka ise esimestel nädalatel iga kord peeglisse vaadates shoki saada ja end lausa võõra pilgu eest varjata püüda.
Klassikalisi ripsmepikendusi on võimalik saada mitmes erinevas materjalis, pikkuses, kaaresügavusega ja jämeduses. Parima tulemuse saamiseks aruta oma võimalusi sertifitseeritud ripsmetehnikuga.
Klassikaliste ripsmepikenduste paigaldamine võtab üldiselt 1,5-2 tundi (kui keegi pakub sulle alla tunni aja kestvat teenust, siis suhtu sellesse pakkumisse pigem skeptiliselt). Tulemuseks peaks jääma pehme ja loomuliku välimusega ripsmed.
Hübriidripsmed
Hübriidripsmed on 70-30 segu klassikalistest ja volüümripsmetest. Valides hübriidripsmed saad sa kaasa mõlema meetodi parimad omadused. Tulemuse jääb sensuaalne, pisut dramaatiline ja loomuliku ripsmejoonega.
Hübriidripsmete loomisel on oluline paigaldada klassikalisi ja volüümripsmeid hoolikalt läbimõeldud asukohtadesse, et soovitud efekti saavutada.
Kas ripsmepikendused rikuvad loomulikke ripsmeid?
Kui pikendused on korrektselt paigaldatud ja kandja kannab nende eest vastutustundlikult hoolt, siis ei riku pikendused loomulikke ripsmeid.

Kui kaua pikenduste paigaldamine aega võtab?
Ripsmepikendusi paigaldatakse tüüpiliselt 1,5 kuni kaks tundi, kuid üldistades 1 kuni 3 tundi. Hooldus kestab 1-2 tundi. Klassikalised pikendused võtavad lühema aja, volüümripsmed pikema.
Kuidas end pikenduste paigaldamiseks ette valmistada?
Ripsmepikendusi paigaldama või hooldama minnes ära mitte mingil juhul kanna silmameiki. Mida vähem aega peab ripsmetehnik su ripsmete puhastamisega veetma, seda rohkem on tal aega ripsmepikendusi paigaldada.
Kas pikenduste paigaldamise ajal võib kontaktläätsi kanda?
Ei, kindlasti mitte. Läätsed tuleb eemaldada enne ripsmepikenduste paigaldamist ning võib peale sessiooni need uuesti tagasi panna. Põhjuseks on ripsmeliimi mürgine aur, mis võib läätse ja silma vahele sattuda ning silma põletada.
Kas ripsmepikendusi eemaldada saab?
Saab, kuid selleks broneeri aeg ripsmetehniku juures, kes su pikendused paigaldas. Tema teab täpselt, millist ripsmeliimi sinu puhul kasutatud on ja milline eemaldusvahend on sulle sobivaim. Kui sul selle inimese juurde minna ei ole võimalik, vali keegi teine. Ideaalis tead sa talle öelda, millist liimi kasutatud on.
Kodus ise ripsmepikendusi eemaldada ei ole soovitav ja seda eriti professionaalset eemaldusvahendit kasutades. Ära sea oma silmanägemist ohtu!
Vahel aga oleme hädaolukorras ja sel juhul järgi soovitusi, postituses: Kuidas kodus ripsmepikendusi eemaldada?

Kas ripsmepikendustega silmameiki saab kanda?
Saab küll, kuid valitud tüüpi silmameiki. Väldi veekindlaid ja õli baasil valmistatud tooteid. Õli lahustab ripsmeliimi, mis su ripsmepikendusi paigal hoiab ning veekindlat meiki on raske vee baasil toodetud eemaldusvahendiga eemaldada.
Loe lähemalt siit: Millist silmameiki saab ripsmepikendustega kanda?
Kuidas ripsmepikenduste eest hoolt kanda?
1. Peale ripsmete paigaldamist ära mine dushi alla 48 tundi, kuna ripsmeliim kuivab kiht-kihi kaupa just nii kaua.
2. Ära hõõru silmi.
3. Pese ripsmeid vähemalt 2-3 korda nädalas ripsmevahuga.
4. Harja pikendusi igal hommikul ja õhtul pehme ripsmeharjaga.
Väldi aurusauna, kuuma auravat dušši.
5. Kasuta õlivabu näopesu-, meigieemaldus- ja silmameigivahendeid.
Kui tihti tuleb ripsmepikendusi hooldamas käia?
Olenevalt sellest, millist tüüpi kunstripsmed sulle paigaldatud on, millist ripsmeliimi selleks kasutati ning millises keskkonnas sa oma igapäeva veedad, tuleb hooldamas käia iga 2-4 nädala tagant.
Siis paigutatakse pikendused uutele loomulikele ripsekarvadele ning asendatakse väljalangenud pikendused.
Kuidas ripsmepikendusi pesta?
Ripsmeid tuleb pesta mõned korrad nädalas ripsmevahuga, et eemaldada nendele kogunenud mustus, rasu ja meigijäägid.
Loe pesemisrutiinist lähemalt siit postitusest: Kuidas ripsmepikendustega dushi all käia.

Kas ripsmepikendustega ujumas või saunas tohib käia?
Tohib, ettevaatusega. Ujuma minnes on väga soovitav kasutada ujumisprille. Saun võib pikendustele mõjuda veelgi halvemini, kuna ripsmeliimi tugevus sõltub suurelt õhuniiskusest. Mida kõrgem niiskusetase, seda pehmemaks muutub pikendusi paigal hoidev liim. Väldi aurusauna iga hinna eest.
Mis on ripsmepikenduste allergia?
Allergia võib tekkida ripsmeliimist ja seda erinevatel põhjustel. Professionaalsed ripsmeliimid sisaldavad koostisosa nimega tsüanoakrülaat. See on aine, mis paneb liimi tahkuma.
Kahjuks eristub sellest ainest mõnel määral auru, mis on väikestes kogustes ohutu, kuid mõne inimese silmad ja nahk reageerivad sellele siiski ägedalt.
Mõni inimene reageerib koheselt, teistel aga tekib allergia pikaajalisel kasutamisel ja väljendub alles peale mitu aastat kestnud kasutamist.
Teine allergiat tekitav koostisosa on lateks, mida kasutatakse paljudes ajutistes liimides ribaripsmete paigaldamise jaoks.
Loe lähemalt siit: Millest on tehtud ripsmeliim?

Kuidas pikendustega magada?
Ära kunagi maga, nägu padjas. Ideaalis harju magama selili. Külili magades oleks hea, kui kasutaksid siidist või kvaliteetsest satiinist padjapüüre, kuhu ripsmed ei takerdu.
Kas ripsmepikendusi koolutada võib?
Palun, ei. Koolutamine soodustab ripsmepikenduste välja langemist. Koolutamise asemel vali sügava kaarega pikendused.
Mida kindlasti ei tohi juhtuda
1. Ripsmetehnik ei tohi kunagi liimida mitut loomulikku ripsmekarva kokku
Karvad kasvavad erineva kiirusega ning kui mitu karva on kokku liimitud, siis sikutab kiiremini kasvav karv aeglasemad välja. Halvimal juhul lõpetad jäädavalt paljaksjäänud “aukudega” oma ripsmepiiril.
Kui avastad, et sinu ripsmetehnik on kasutanud liigselt liimi ja see katab klompidena mitut loomulikku karva korraga, kiirusta aega kinni panema mõne teise tehniku juurde, kes ruttu liimi ja pikendused eemaldab.
2. Ripsmeliimi ei tohi kunagi sattuda silma
Ripsmetehnik peab su silmad sessiooni alguses korralikult kinni panema, kasutades selleks silmaalust patja ja meditsiinilist teipi.
Halvimal juhul võid ripsmeliimi silma sattumisel silmanägemisest ilma jääda. Parimal juhul kannatad tugeva valu käes. Väga kergel juhul saad “silmapõletuse” ripsmeliimi aurust, lõpetades pundunud veresoontega silmavalgetes ja kipitavate silmadega.
3. Ripsmepikendusi ei tohi kunagi liimida silmalau piiril asuvale nahale
seda mitmel põhjusel.
1) Ripsmeliim ei tohi sattuda nahale, vastasel juhul võid lõpetada paistes silmadega.
2) ?ikendused peavad “istuma” loomulikel ripsmekarvadel, 1-2 mm nahast eemal. Nii saavutad naturaalse välimuse ja mugavad pikendused.