Kui kaua püsivad ripsmepikendused?
Leidub kolme põhilist tüüpi ripsmepikendusi: naarits, siid ja sünteetiline. Iga pikenduste tüübi eluiga on umbes kuus kuni kaheksa nädalat. Siiski, see kui kaua püsivad ripsmepikendused ilusa ja tihedana, sõltub sinu loomulike ripsmete kasvu kiirusest ja eluaeast.
Kuna iga ripsmepikendus on kinnitatud eraldi loomulikule ripsmekarvale, kukub see loomuliku ripsme langemisel koos sellega ära. Loomuliku ripsme eluiga võib kesta vaid kahest nädalast kuni tervelt kaheksa nädalani.
Kui kaua kasvavad ripsmed?
Kuna ripsmekarvade eluiga varieerub karvalt karvale ning ka nende kasvamise kiirus on erinev, siis langevad loomulikult ka ripsmepikendused koos nendega välja väga erinevatel aegadel ja mitte kõik korraga.
Seepärast on sellise situatsiooni lahenduseks ripsmesalongide poolt pakutavad vahehooldused ja hooldused.Hoolduses paigaldatakse uued ripsmepikendused uutele ripsmekarvadele, mis okasvavad kohtades, kus eelmised ripsmed on välja langenud.
Ripsmete eluiga oleneb ka sellest, kui hästi sa oma ripsmete eest hoolt kannad – nii loomulike ripsmete kui ripsmepikenduste eest. Õnneks leidub palju meetodeid, mis aitavad sul hoida oma loomulikud ripsmed tervete ja tugevatena ning ripsmepikendused kindlalt paigal püsivatena.
Kui palju loomulikke ripsmeid igapäevaselt välja langeb?
Päevas langeb välja üks kuni viis ripsmekarva, olenevalt inimesest, tema vanusest, tervisest, eluviisist ja tuhandest muust faktorist. See on täiesti normaalne ja toimub nii ripmsepikendusi kandes kui ilma nendeta. Seega langeb igal nädalal välja umbes 20% ripsmetest.
Ripsmekarvade eluiga koosneb kolmest faasist:
1) kasvamine
2) puhkamine
3) langemine
Kõik need faasid kestavad kokku 60 uni 90 päeva, mis on palju kiirem teistest karvadest, mis meie peadel leiduvad – juuksed, kulmud, vuntsid ja habe – kellel need siis on.
Enne, kui ripsmekarv välja langeb, on selle kohal uus karv juba kasvufaasis. See protsess on lõputu, vaibudes vaid inimese vanuse kõrgenedes või siis, kui inimene oma ripsmeid pika aja jooksul rikub.
Ripsmete langemise hooaeg
Loomulike ripsmete langemine
Nagu juuste väljalangemine, on ka ripsmete langemine hooajaline. Tavaliselt kaotame me enim karvu kevaditi ja sügiseti, seepärast kutsutakse seda aega “ripsmete langemise hooajaks”.
Hooajalise karvakaotuse põhjustajaid on mitu. Neist kaks põhilist on mõlemad seotud hormoonidega.
1) Päikesevalgus. Isegi kui sa veedad põhilise ajast siseruumides, saad sa kõige enam päikesevalgust kevadel ja suvel. See paneb su keha tootma melatoniini, mis mõjutab su peanahas leiduvate hormoonide taset.
2) Testosterooni tase on kevadeti ja sügiseti mõjutatud. Kuigi testosterooni nähakse tavaliselt kui meeste hormooni, eksisteerib seda nii meestes kui naistes ja seda tuntakse kui karvakaotuse põhjustajat.
Seepärast ära liialt muretse, kui sul langeb tavapärasest enam ripsmeid just kevadel või sügisel. Tavapärane kasvutsükkel taastub peagi.
Ripsmepikenduste langemine
Ripsmepikendused võivad langeda aga enim just suvel ja talvel. Suvel on põhjustajaks higi, mille kogus sooja ilma tõttu kasvab ning selle niiskus muudab ripsmeliimi pehmeks.
Talvekülm ja õhu kuivus aga muudavad ripsmepikendused hapraks ning liim võib murenema hakata.
Igal juhul püüa vältida suuri keskkonnamuutuseid, liigset niiskust silmade piirkonnas ja ekstreemseid temperatuure.
Kuidas ripsmepikendusi kauem püsima saada?
Kuigi sa ei saa muuta loomulike ripsmete välja langemise kiirust, on sul võimalik anda endast parim, et ripsmepikendused olemasolevatel ripsmetel võimalikult kaua püsiksid.
- Esimese 48 tunni jooksul peale ripsmete paigaldamist väldi ripsmete kokkupuudet veega. Vesi ja üldse niiskus vähendavad tugevalt ripsmeliimi efektiivsust, pehmendades selle konsistentsi. Väldi sauna, ujumist, näo pesemist väga sooja veega.
- Väldi õlil põhinevat kosmeetikat silmade vahetus läheduses ja meigieemaldusvahendeid.
- Ära kasuta ripsmekoolutajat ega muid vahendeid ripsmete koolutamiseks. Sinu ripsmepikendused ja neid paigal hoidev liim on selleks liiga õrnad.
- Maga selili või külili. Proovi end harjutada külili või selili magama ja väldi igal juhul nägu patja surutuna magamist.
- Ära hõõru oma silmi. Lisaks – ära mängi oma ripsmetega. Kahjuks võib tekkida suur tõmme oma ripsmeid pidevalt puudutada, kuid väldi seda.
- Väldi ripsmetušši ja silmalainerit. Kui väga on vaja, siis kasuta vaid õlivabu tooteid. Vastasel juhul lahustad sa ripsmeliimi iga kord, kui oma silmadele meiki kannad.
- Harja oma ripsmeid igal hommikul puhta ripsmeharjaga, et neid kaunite ja hoolitsetuna hoida. Harja oma loomulikke ripsmeid ka siis, kui sul parasjagu ripsmepikendusi paigaldatud ei ole.
- Hoia oma ripsmed puhtana! Neid tuleb puhastada igapäevaselt.
Kuidas ripsmepikendusi pesta?
Peale selle, et ripsmepikenduste pesu aitab vältida silmapõletikku ja muidu mustusega kaasnevaid ebamugavusi, on korralik puhastamise rutiin vajalik ripsmetele kogunenud rasu eemaldamine.
Kui sul on rasune nahk või kui oled kandnud meiki, milles leidub õli, siis koguneb osa sellest sinu ripsmetele.
Kui sa aga ripsmeid regulaarselt ei puhasta, siis see rasu jääbki sinna, järk-järgult ripsmeliimi lagundades. Rasu on ohtlikuks vaenlaseks igale ripsmeliimi tüübile. Seega pikendad sa oma ripsmeid pestes pikenduste püsimise aega.
- Eemalda silmameik õlivaba meigieemaldajaga.
- Tee oma nägu või ripsmed jaheda veega märjaks. Paiguta väga väike kogus ripsmepesuvahendit oma käeseljale. Kanna seda vähehaaval kummalegi silmale ning õrnalt, väga õrnalt tõmba üle ripsmete.
- Loputa pesuvahend korralikult puhta veega maha ning tupsuta silmad pehme rätikuga õrnalt kuivaks.
- Seejärel kammi oma ripsmed ettevaatlikult ripsmeharjaga.
- Tee seda 2-3 korda nädalas.
Ripsmepikendusi kaitsev hooldusvahend – eyelash sealant
Parimad ripsmepikenduste tootjad pakuvad ka häid pikenduste hoolduseks mõeldud vahendeid, mida müüvad edasi parimad salongid ja ripsmepiknduste edasimüüjad.
Üheks nendest vahenditest on kaitsev hooldusvahend, mida tuntakse Eestis eyelash sealer nime all. Ilmselt pole sellele veel korraliku eestikeelset nimetust antud.
Eyelash sealer kaitseb ala, mis asub ripsmepikenduste ja loomulike ripsmete vahel vee, tolmu, niiskuse, pisarate, rasva, higi, tolmu ja mustuse eest. Nii püsivad pikendused kindlamini paigal ja kestavad kauem kaunid.
On soovitatav, et igaüks, kes kannab ripsmepikendusi, kasutab ka seda pikendusi kaitsvat hooldusvahendit.
Vahendit tuleks igaühel kasutada üks-kaks korda nädalas. Kanna vahend ripsmetele peale dushi all käimist, peale ripsmepikenduste eelnevat puhastamist.
Aga on inimesi, kes seda vahendit kindlasti vajavad: need, kes veedavalt pikalt aega märjas, auruses ja niiskes keskkonnas. Sel juhul tuleks vahendit ripsmetele kanda kolm korda nädalas.
Mõned näpunäited:
- Ära kanna vahendit ripsmepiirini, jäta 2-3 mm ripsmest nahani vabaks. Nimelt on seda ala väga keeruline hiljem puhastada.
- Nagu igat teist veepõhist hooldusvahendit, tuleks ka seda vältida 48 tunni jooksul peale ripsmete hooldust ja paigaldamist, et lasta ripsmeliimil korralikult kuivada.
Veel nõuandeid kauakestvate ripsmepikenduste saamiseks
- Ära paigalda liiga pikki ja raskeid pikendusi. Need vaevavad su loomulikke ripsmeid ning põhjustavad nende murdumist või enneaegset väljalangemist.
- Vali lamedad ripsmepikendused. Nende pind haakub loomuliku ripsmega paremini.
- Kasuta sobivat ripsmeliimi, arvestades elustiili, elukeskkonda, kliimat ja valitud pikenduste tüüpi.
- Kasuta ainult diplomiga ripsmetehniku teenust, kellel on ette näidata ridamisi rahulolevaid kliente.
Korrapärane ripsmepikenduste hooldus
Et hoida oma ripsmed kaunid ja värsked, tuleks käia neid hooldamas iga 2-4 nädala järel. Nii püsib pikenduste komplekt alati täiuslikuna, aastaringselt.
Loe lisaks:
Millest on tehtud ripsmepikenduste liim?
Kuidas ise kodus ripsmepikendusi eemaldada?