Bakterivaba ripsmesalong
Tavaliselt peetakse ripsmepikenduste paigaldamise ajal esile tekkivat silmaärritust liimiaurude süüks. Tihti ongi see nii, kuid mitte alati. Tegemist võib olla hoopis reaktsiooniga bakteritele, mis satuvad silma ripsmetehniku töövahenditelt. Täiesti bakterivaba ripsmesalong ei ole kahjuks täiesti tavaline nähtus, kuigi eriti just tänasel päeval see nii olema peaks.
Kui kaua säilivad ripsmehooldusvahendid?
Kui kaua püsivad ripsmepikendused?
Steriliseeri oma töövahendid ja salong hoolikalt
Pintsetid, ripsmepuhastusharjad ja ripsmetehniku käed võivad osutuda halbade bakterite edasikandjateks, kui neid regulaarselt ei steriliseerita.
Seepärast peab ripsmesalongi ruumide steriilsus olema üks ripsmetehniku suuri prioriteete. Mustad tööruumid võivad viia silmapõletikeni ja lausa ripsmetest ilma jäämiseni – ning aegamööda klientide kadumiseni.
Tuleb tunda erinevusi puhastamise, desinfitseerimise, steriliseerimise ja koristamise vahel. Siin postituses on need selgelt välja toodud.
Põhilised bakterite hävitamise meetodid:
- Pesemine: Kasuta sooja vett ja seepi. See meetod aitab eemaldada pindadel leiduvat mustust.
- Puhastamine: Kasuta alkoholil põhinevaid tooteid, et eemaldada või vähendada pindadel leiduvaid baktereid.
- Desinfitseerimine: Desinfitseerivaid vahendeid kasutades bakterite vähendamine turvalise tasemeni.
- Steriliseerimine: Kõrge kuumuse kasutamine bakterite eemaldamiseks. See meetod on kõvadelt pindadelt bakterite eemaldamiseks kõige efektiivsem.
Nüüd vaatame, kuidas saad oma tööruumi, töövahendeid ja iseennast efektiivsel moel bakteritest puhtana hoida.
1. Kuidas käsi puhtaks saada?
Hoolitse selle eest, et su käed oleks alati puhtad ja igasugustest nakkusetekitajatest vabad, pestes käsi hoolikalt enne iga kliendi teenindamist sooja vee ja seebiga vähemalt 30 sekundit.
Samuti säti pudel desinfitseerivat vahendit oma töölauale. Efektiivseim moodus käte desinfitseerimiseks on mündisuuruse koguse vahendi kandmine peopessa, ning seejärel peopesade omavaheline hõõrumine järgmised 30 sekundit.
2. Töökoha puhastamine
Eemalda töökohalt kõik, mis ei ole uuesti kasutatav. Kasutatud silmapadjad, harjad, teibitükid.
Et töökoht oleks alati hügieeniline, puhasta kõik, mida sa päeva jooksul puudutad, desinfitseeriva vahendiga iga tööpäeva lõpus.
Kui aga rääkida töövahenditest, millega sa puudutad klientide ripsmeid – näiteks pintsetid, siis puhasta need alkoholi sisaldava puhastusvahendiga peale igat ripsmepikenduste paigaldamise sessiooni.
3. Kuidas ripsmete paigaldamise töövahendeid desinfitseerida
Enne töövahendite desinfitseerimist puhasta nendelt alati igasugune nähtav mustus, kuna isegi väike kogus mustust võib nakkuseid edasi kanda.
Töövahendite desinfitseerimiseks valmista haiglates kasutamiseks heakskiidetud tasemel vahend ette, järgides sellega kaasa tulnud juhendit. Vaata, et kõik töövahendid oleksid ette nähtud aja jooksul ainega kaetud.
Kui aeg on täis, eemalda töövahendid ainest, kasutades selleks puhtaid näpitsaid. Kuivata töövahendid puhta rätikuga või lase neil õhu käes kuivada.
4. Kuidas töövahendeid steriliseerida?
Kui sa tahad oma töövahendite puhastamisel olla eriti põhjalik, siis on siinne meetod just sinu jaoks. Pea vaid meeles, et see sobib vaid kuumust taluvate töövahendite puhastamiseks – näiteks pintestid ja jadeiitkivi (ÄRA KUNAGI kasuta seda meetodit plastikust toodete puhastamiseks).
Et oma töövahendeid steriliseerida, lase neil liguneda keevas veel vähemalt 20 minutit, ning seejärel tõsta need sealt näpitsate abil välja. Lase neil õhu käes kuivada, ning hoiusta neid puhtas konteineris.
Kõrge kuumus on parimaks bakterite hävitamise mooduseks.
5. Mida EI TOHI veega puhastada?
Selleks on ripsmeliimi pudel! Ripsmeliimid tulevad pudelites, mis on valmistatud väga spetsiifilisest materjalist. Need võivad välja näha, nagu tavalied plastikpudelid, kuid tegelikkuses on tegemist “hingava” materjaliga (PE segatud lamineeritud nailoniga). Selline pudel aitab ripsmeliimil püsida stabiilsena täiesti suletud pudelis.
Kuna osad ripsmeliimi koostisosad on plahvatusohtlikud, siis pakendavad tootjad liimi pudelitesse, milles leiduvad imepisikesed poorid.
Nagu me teame, reageerib ripsmeliim niiskusele, tahkudes sellega kokku puutudes kiirelt. Seepärast ei ole ripsmeliimi pudeleid puhastades soovitatav kasutada vett ega muud vedelikku.
Näiteks ei tohi päris kindlasti puhastada pudeliava niiske rätiga. Selle asemel kasuta näiteks puhast ja kuiva riidest rätikut, mis ei aja udemeid.
Loe veel: Millest on tehtud ripsmepikenduste liim?
Sinu igapäevane ripsmesalongi puhastusrutiin:
- Viska kõik ühekordselt kasutatavad vahendid kohe peale kasutamist ära.
- Kasuta töövahendite puhastamiseks sooja vett ja seepi.
- Loputa töövahendid hoolikalt, et pesuvahendi jääkidest vabaneda.
- Kasuta puhastatud töövahenditel värsket desinfitseerivat vahendit. Järgi hoolikalt kasutusjuhendit.
- Loputa töövahendid puhta veega.
- Lase neil õhu käes kuivada.
- Hoiusta töövahendeid kinnises konteineris või kata need puhta rätikuga.
Ole oma töökoha puhtana hoidmisel äärmiselt järjekindel ning võta puhastamiseks ja desinfitseerimiseks aega. Me kõik teame, et silmad on väga delikaatsed ja õrnad kehaosad.
Iga ripsmepikendusi paigaldama tuleva kliendi vahel on soovitatav eraldada 10-15 minutit puhastamise ja desinfitseerimise tarbeks.